Oddam Za Chwilę - Porównania pożyczek i chwilówek online.

Ranking chwilówek – czerwiec 2018

Banknoty 200zł w kieszeni

Przeglądasz ranking z czerwca 2018. Zobacz też najnowszy ranking chwilówek – wrzesień/październik 2018.

Czerwiec tradycyjnie już przynosi duże ożywienie w branży szybkich pożyczek. Wiele osób zaczyna rozglądać się za pieniędzmi na wakacyjne wyjazdy. Często też w tym właśnie czasie podejmujemy decyzje o wykonaniu drobnych domowych remontów. Nic więc dziwnego, że wzrasta zapotrzebowanie na pozabankowe finansowanie wydatków.

W odpowiedzi na ten wzmożony popyt, firmy pożyczkowe prezentują nowe oferty, odświeżają swoje portfolio produktów, przeprowadzają nowe kampanie reklamowe w telewizji czy internecie.

Okazuje się jednak, że takie wydawać by się mogło duże rynkowe poruszenie nie wpływa aż tak bardzo na rankingowe pozycje w czerwcowym zestawieniu. Sporo jest zmian wizerunkowych, chwytów marketingowych itd. Ostatecznie jednak, wszystkie oferty opierają się na tych samych dobrze znanych filarach: pierwsza darmowa pożyczka, minimum formalności, pieniądze od ręki czy też łagodne podejście do weryfikacji zdolności kredytowej. Efekt? Trzęsienia ziemi w czerwcowym rankingu chwilówek nie ma. Wysnuć można wniosek, że oferty są już tak dopieszczone, że poza sprawnym marketingiem, konkurujące ze sobą firmy pożyczkowe nie mają już zbyt dużego pola do manewru w kwestii zaskakiwania ofertami. Zobaczmy zatem czy i jak zmieniło się rankingowe podium.

Wyniki rankingu pożyczek

Na miejscu pierwszym, bez zaskoczenia bo czwarty raz z rzędu, firma lendon.pl. Co tu dużo mówić – po prostu solidna marka do której pożyczkobiorcy nabrali na przestrzeni kilku lat dużego zaufania. Klienci cenią sobie jasne zasady udzielania pożyczek i chętnie sięgają po pieniądze od lendon.pl

Miejsce drugie, również czwarty raz z rzędu – pożyczkomat.pl. Marka należy do przedsiębiorstwa Friendly Finance Poland Sp. z o.o. oraz jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych co podobnie jak w przypadku lendon.pl świadczy o tym, że mamy do czynienia z solidną firmą działającą na przejrzystych zasadach.

Pozycja trzecia (awans z miejsca czwartego) – vivus.pl. Kolejna marka której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ale przypomnijmy z obowiązku – Vivus w Polsce istnieje od 2012 roku. Od tego czasu zgromadził rzeszę zadowolonych klientów. Na awans do pierwszej trójki rankingu wpływ miała głownie wakacyjna promocja w której wraz z pożyczką otrzymujemy bon na wakacyjny wyjazd o wartości 300 zł. Szczegóły dostępne pod adresem https://www.vivus.pl/fly/

Kolejne miejsca rankingu to jak zawsze kilka mniej znaczących roszad. Cały czas jednak maksymalne kwoty pożyczek wahają się głównie między 2 tys. zł a 6 tys. zł i mało która firma chce ten rynkowy utarty schemat łamać. Do miesięcznego terminu na spłatę pożyczki też już zdążyliśmy przywyknąć. A szkoda. Bo warto zauważyć, że trzy najlepsze firmy w naszym rankingu mają maksymalny okres spłaty nieco dłuższy niż 30 dni. Jest to cecha bardzo ceniona przez klientów. Miejmy więc nadzieję, że inni pożyczkodawcy pójdą niedługo śladami tych najlepszych i poluzują nieco tę zasadę.

A tymczasem, kompletny ranking chwilówek czerwiec 2018 przedstawia się następująco – zgodnie z poniższą listą.