Oddam Za Chwilę - Porównania pożyczek i chwilówek online.

Ranking chwilówek – luty 2018

Wykres do rankingu

Przeglądasz ranking z lutego 2018. Zobacz też najnowszy ranking chwilówek – wrzesień/październik 2018.

Wybranie odpowiedniej oferty chwilówkowej to nie lada problem. Każdy kto potrzebuje gotówki i skieruje swoje kroki w stronę firm sektora pozabankowego staje przed dużym wyzwaniem, musi przejrzeć, porównać i wybrać jedną spośród dziesiątek ofert szybkich pożyczek. Nie jest to zadanie proste o czym przekonujemy się codziennie tworząc bazy danych, zestawienia i algorytmy porównań do naszego serwisu.

Wykorzystując zgromadzoną przez nas obszerną bazę danych i wiedzę z zakresu porównywania ofert postanowiliśmy w możliwie jak największym stopniu doradzić naszym użytkownikom którą z dostępnych pożyczek powinni zaciągnąć. W ten właśnie sposób powstał nasz Ranking Chwilówek który mamy właśnie przyjemność zaprezentować.

Metodyka tworzenia rankingu

Porównaliśmy kilkadziesiąt ofert (właściwie wszystkie popularne, dostępne na rynku) badając je pod różnym kątem. Najważniejsze z kryteriów to: minimalne i maksymalne kwoty pożyczek, minimalne i maksymalne okresy spłaty, dostępność darmowej pierwszej pożyczki oraz jej parametry kwot i okresów, wymagany minimalny i maksymalny wiek pożyczkobiorcy. Dodatkowo sprawdziliśmy także renomę firm (im dłużej firma istnieje tym lepiej), sprawdziliśmy, czy pożyczkodawca oferuje możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki, czy i w jakich rejestrach dłużników będziemy sprawdzani (im mniej rejestrów tym lepiej), oraz czy pożyczkę możemy zaciągnąć całkowicie online – tylko przez komputer, bez wychodzenia z domu, bez wykonywania telefonów itd.

Stworzyliśmy zaawansowany algorytm porównań, tak aby każde kryterium miało wpływ na ocenę, jednak w taki sposób, żeby jeden dobry parametr nie zawyżył końcowej oceny w momencie gdy reszta parametrów oferty jest słaba. W uproszczeniu można powiedzieć, że algorytm działa na zasadzie średniej ważonej, przy dodatkowym dostosowaniu niektórych parametrów. W kolejnych miesięcznych rankingach będziemy udoskonalać sposób porównywania ofert uwzględniając także średnią ocenę wystawioną przez użytkowników serwisu oddamzachwile.pl

Wyniki rankingu

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła szybkagotowka.pl. Nie jest to co prawda firma o dużej popularności jednak jak się okazuje, z całkiem ciekawą ofertą. Jej właścicielem jest polska spółka z siedzibą w Warszawie. Pożyczkodawca chwali się błyskawicznym rozpatrywaniem wniosków – decyzja o otrzymaniu pożyczki to naprawdę kwestia minut. To co jednak najważniejsze, to wysokie kwoty udzielanych pożyczek. Możemy uzyskać od 100 zł do nawet 6 tysięcy zł. I to nawet przy pierwszej zupełnie darmowej pożyczce! Wystarczy tylko, że spłacimy ją w ciągu 30 dni. Na spłacenie pożyczek niepromocyjnych mamy zdecydowanie więcej czasu – aż 65 dni. Dodatkowo, dolna granica wieku pożyczkobiorcy to 18 lat.

Drugie miejsce w zestawieniu – z minimalną stratą do trochę niespodziewanego lidera – zajęła dobrze znana marka lendon.pl. Firma udziela Polakom pożyczek od wielu już lat i cieszy się dobrą renomą. Kwoty pożyczek wynoszą od 100 zł do 5000 zł, darmową pożyczkę otrzymamy w kwocie od 100 do 2500 zł. Czas na spłacenie pieniędzy w lendon.pl to od 5 do 45 dni, bez względu na to czy pożyczka jest promocyjna czy nie. Oczywiście pożyczkę weźmiemy w pełni online. Wiek pożyczkobiorcy musi zawierać się w granicach 21 – 70 lat.

Trzecie miejsce w rankingu pożyczek przypadło firmie vivus.pl. Jest to również bardzo znana marka, chyba najbardziej rozpoznawalna z całego top 3 naszego dzisiejszego zestawienia. Reklamy firmy często emitowane są w TV. Na rynku działa bardzo długo i cieszy się dobrą renomą. W Vivus możemy wziąć nawet 7500 zł! To więcej niż nawet u lidera rankingu. Vivus przegrywa jednak długością okresu spłaty, pieniądze trzeba oddać w ciągu miesiąca. Podobnie wygląda oferta pierwszej promocyjnej pożyczki za darmo – tyle, że kwota jest już mniejsza, do 3000 złotych. U pożyczkodawcy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty.

Tym samym zamykamy nasze rankingowe podium. Zapraszamy jednak do prześledzenia całego zestawienia, kompletną listę rankingową chwilówek zamieszczamy poniżej. Zachęcamy także do regularnego śledzenia naszych rankingów, będziemy publikować je regularnie.