Oddam Za Chwilę - Porównania pożyczek i chwilówek online.

Provident – informacje i opinie

12345
Provident

O firmie pożyczkowej

Provident to jedna z najbardziej znanych marek pożyczkowych na polskim rynku finansowym. Ten pożyczkodawca jest częścią międzynarodowego koncernu finansowego International Personal Finance, który w 2007 roku pojawił się w indeksie Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych, a 6 lat później zaczął być notowany także na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jako ciekawostkę warto dodać, że korzenie londyńskiego koncernu sięgają aż 1880 roku, gdy powstała spółka Provident Financial. W Polsce Provident jest obecny od 1997 roku i należy do prekursorów naszego rynku pożyczek pozabankowych. Od tamtego czasu oferta Provident wielokrotnie się zmieniała. Jak wygląda obecnie?

Oferta pożyczek w Provident

W ofercie Provident znajdują się zarówno pożyczki dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. W pierwszym segmencie Provident proponuje Prostą Pożyczkę. Pod tym określeniem kryją się tak naprawdę dwa produkty. Pierwszy z nich to Pożyczka Samoobsługowa, która jest dostępna online. W tym przypadku można pożyczyć od 1 000 zł do 7 500 zł na okres do 6 miesięcy. Drugie rozwiązanie to Pożyczka Dopasowana, którą można zaciągnąć u Doradcy Klienta. Tutaj okres spłaty jest taki sam, jak poprzednio (do wyboru raty tygodniowe i miesięczne), ale dostępne są trzy kwoty: 2 000 zł, 3 000 zł i 4 000 zł. Gdy zwrócimy pożyczkę w miesiąc, nie zapłacimy żadnych kosztów. Natomiast przedsiębiorcy mogą pożyczyć w Provident nawet 15 000 zł z okresem spłaty od 6 do 24 miesięcy.

Jak zaciągnąć pożyczkę w Provident?

Oferta Provident to tak naprawdę mix rozwiązań online i tradycyjnej obsługi. Nie wolno zapominać, że Provident zaczynał od tego ostatniego kanału, udzielając pożyczek bezpośrednio w domach swoich klientów. Obecnie jest jednak o wiele więcej możliwości. W Pożyczce Samoobsługowej możemy złożyć wniosek online. Wystarczy wypełnić formularz, podając dane osobowe i kontaktowe, a także umieszczając informacje na temat zatrudnienia i dochodów. Tworzy się w ten sposób konto klienta. Potem potwierdza się dane, a po przyznaniu pożyczki pieniądze są przelewane na nasze konto. W Pożyczce Dopasowanej także składamy wniosek online, ale możemy liczyć również na wsparcie i pomoc doradcy Provident. Podobnie jest w przypadku pożyczek dla firm. Wniosek również można złożyć online, a weryfikacja trwa nie dłużej niż 1 dzień.

Dlaczego warto wziąć pożyczkę w Provident?

Weź pożyczkę

Szczegóły oferty

NazwaProvident
Adres wwwhttps://www.provident.pl/
Marka istnieje od2000-04-20
Minimalny wiek pożyczkobiorcy18 lat
Maksymalny wiek pożyczkobiorcybez ograniczeń
Minimalna kwota pożyczki500 zł
Maksymalna kwota pożyczki20000 zł
Minimalna kwota darmowej pożyczki500 zł
Maksymalna kwota darmowej pożyczki20000 zł
Minimalny okres spłaty pożyczki12 miesięcy
Maksymalny okres spłaty pożyczki48 miesięcy
Minimalny okres spłaty darmowej pożyczki15 dni
Maksymalny okres spłaty darmowej pożyczki1 miesiąc
Pożyczka w pełni onlineTAK
Pierwsza pożyczkaDARMOWA
Możliwe przedłużenie okresu spłatyNIE
Pożyczka ratalnaTAK
Rejestry w jakich sprawdzany jest pożyczkobiorcaBIK, BIG, KRD, ERIF
Przedsiębiorstwa powiązane z markąProvident Polska SA