Oddam Za Chwilę - Porównania pożyczek i chwilówek online.

Finansowanie remontu za pomocą pożyczki

Remont domu lub mieszkania to zwykle duże przedsięwzięcie. Na początku planuje się zwykłe odmalowanie ścian i odświeżenie, ale często okazuje się, że niezbędna jest wymiana którejś z instalacji, postawienie ścianki działowej, czy odnowienie całej łazienki. Koszty całego przedsięwzięcia rosną lawinowo i nie da się ich dobrze wyliczyć na początku. Oczywiście, trzeba posługiwać się szacunkami, jednak nigdy nie wiadomo, co wydarzy się po drodze i jakich napraw lub zmian trzeba będzie dokonać. Bardzo często decydując się na przeprowadzenie remontu Polacy zaciągają pożyczki lub kredyty. Zaoszczędzenie tak dużej sumy pieniędzy wymaga czasu, a wygodniej jest remont spłacać w dogodnych ratach, które będą odpowiednie do osiąganych dochodów.

Gdzie pożyczyć pieniądze na remont?

Kiedy znamy już orientacyjny koszt planowanego remontu, pierwsze kroki warto skierować do banku. Pożyczki bankowe są najczęściej dużo tańsze i jednocześnie bezpieczne. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc się ubiegać o udzielenie pożyczki lub kredytu?

Każdy bank stosuje swoje własne metody badania zdolności kredytowej. Często duże znaczenie ma również historia kredytowa. Jeśli pożyczaliśmy już środki w konkretnym banku, często chętnie udziela on kolejnej pożyczki i nie wymaga dostarczania dokumentów od pracodawcy, czy też załatwiania dodatkowych formalności. Wystarczy złożyć wniosek online poprzez aplikację na telefon lub na stronie internetowej banku i można cieszyć się pieniędzmi nawet tego samego dnia. Jeśli jednak planowany jest duży remont, który pochłonie kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych – bank może oczekiwać różnych dokumentów.

Pożyczka w instytucji pozabankowej

Polacy chętnie pożyczają pieniądze również w innych instytucjach. Niekiedy wynika to z braku zdolności kredytowej w banku, ale często jest po prostu wygodniejsze i szybsze. Takie firmy zwykle dokonują oceny na podstawie kilku informacji i nie są aż tak skrupulatne i dociekliwe jak banki. Klient z dobrą historią w takiej instytucji czasami nie jest nawet weryfikowany w bazach dłużników i wystarczy samo jego oświadczenie o dochodach.

Firmy przygotowują różnego rodzaju oferty pożyczek, które można dopasować do własnych potrzeb. Warto pytać o pożyczkę na remont, ponieważ czasami można liczyć na ciekawe promocje i rabaty.

Pożyczka z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

Duże firmy i instytucje państwowe bardzo często posiadają swój własny Fundusz Świadczeń Socjalnych. Możliwości jego wykorzystania ustala pracodawca i bardzo często możliwe jest właśnie uzyskanie pożyczki na cele mieszkaniowe. Może być to pożyczka na częściową spłatę kredytu hipotecznego lub właśnie na remont domu lub mieszkania. Jej największą zaletą jest minimalne oprocentowanie. Pracownik oddaje praktycznie taką sumę, jaką pożyczył. Pracodawca sam pobiera kolejne raty, pomniejszając o nie wysokość uzyskiwanego wynagrodzenia.

Poszczególne firmy ustalają różne limity kwot, jakie można u nich pożyczyć. Jest to bardzo bezpieczna opcja i jeśli tylko istnieje taka możliwość – naprawdę warto z niej skorzystać, ponieważ nikt nie zaoferuje pożyczki tańszej i uczciwszej. Trzeba jednak pamiętać o przechowywaniu faktur za remont, ponieważ pracodawca ma prawo zażądać ich do wglądu nawet po jakimś czasie. W praktyce zdarza się to niezwykle rzadko.

W przypadku rozwiązania umowy o pracę zwykle wymagana jest spłata pozostałego zobowiązania. Wielu pracodawców idzie jednak na rękę swoim byłym pracownikom i pozwala spłacać pożyczkę w ratach.

Kredyt odnawialny na rachunku

Rozwiązaniem dla osób, którym ciężko jest oszacować wysokość kwoty całego remontu może być tak zwany kredyt odnawialny. Funkcjonuje on jak debet na rachunku bankowym. Klient ma możliwość wykorzystania konkretnej kwoty i od niego zależy, czy skorzysta z całości, czy też z części sumy, a resztę zatrzyma na koncie w razie konieczności. To również korzystne rozwiązanie, ponieważ opłaca się jedynie koszty wykorzystanej sumy w skali każdego miesiąca. Co miesiąc bank ustala minimalną kwotę do zapłaty i sam pobiera z rachunku bankowego klienta. W każdej chwili z limitu można zrezygnować i spłacić go w całości. Można też zatrzymać środki na rachunku na wszelki wypadek i zawsze mieć je do swojej dyspozycji. Koszt miesięczny nie jest wysoki, a stanowi to poduszkę bezpieczeństwa na czas przeprowadzanego remontu. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na kredyt odnawialny, zamiast tradycyjną pożyczkę ratalną.